Preduzeće Srbijavoz objavilo je da će od 15. jula doći će do povećanja cena voznih karata u unutrašnjem železničkom saobraćaju, u proseku za oko 10 odsto, piše Danas.

Cene godišnjih karata, rezervacije mesta ostaće nepromenjene, kao i cene voznih karata za prevoz prtljaga i bicikala.

Za putnike koji karte kupuju u pretprodaji do 15. jula će se primenjivati trenutno važeće cene a isto važi i za odabrana putovanja posle tog datuma.

Omogućena je i kupovina voznih karata putem interneta kojom putnici ostvaruju pet odsto popusta.

Za prodaju voznih karata u vozu, zadržava se naknada od 500 dinara za putnike koji su svoje putovanje otpočeli od stanica koje imaju putničku blagajnu ili kartomat, a nisu obezbedili voznu kartu pre ulaska u voz.

Takođe se zadržava naknada od 500 dinara za putnike sa povratnim kartama, ukoliko vozopratno osoblje-kondukter prilikom provere voznih karata utvrdi da je putnik ušao u voz, koji ne odgovara odabranom broju voza i datumu putovanja koji je naznačen na voznoj karti, kako u odlasku tako i u povratku.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.