Studenti u blokadi niškog Univerziteta saopštili su da je njihov kolega sa Pravnog fakulteta danas pušten na slobodu nakon saslušanja u Prekršajnom sudu i istakli da je reč o njegovom 15. privođenju.

„To jasno ukazuje na sistematski pritisak i progon studenata koji već 20 meseci neumorno i istrajno zahtevaju ispunjenje studentskih zahteva“, rečeno je u saopštenju koje je podeljeno na društvenim mrežama.

Prema rečima studenata, njihov kolega sa Pravnog fakulteta je dobro, uprkos tome što tokom boravka u pritvorskoj jedinici, kako tvrde, nije imao hranu i vodu.

Njemu se, dodali su, na teret stavlja vređanje službenog lica u vršenju službene dužnosti.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.