Predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i narodni poslanik Miroslav Aleksić izjavio je danas da kampanja u vezi sa slučajem „zvučni top“ predstavlja ulazak vlasti u novu političku kampanju koja za cilj ima da se studentski pokret predstavi kao teroristička organizacija.

„Na ovaj način se odnositi prema građanima Srbije, ovako ljudima ispirati mozak i vređati im inteligenciju, ovo nije zapamćeno nikada. Oni za te manipulacije koriste ne samo RTS kao javni servis, oni koriste tužilaštvo i policiju. Mi smo zarobljena država“, rekao je Aleksić za televiziju N1.

Istakao je da je sada ulog veći i da je sve „ogoljeno“, te da vlast pokušava da okrivi studente, građane i opoziciju za upotrebu zvučnog topa.

„To su monstruozne konstrukcije i ljudi žive taj film koji oni sada snimaju. U tome učestvuju ljudi iz institucija. Nije odgovoran samo kreator i glavni scenarista Aleksandar Vučić i njegovi scenaristi. Odgovorni će biti i ovi tužioci, profesori i advokati koji učestvuju u tome. Oni su saučesnici u jednoj masovnoj manipulaciji građanima Republike Srbije“, poručio je Aleksić.

Istakao je da niko ne postavlja pitanje ko je odgovoran za nabavku tih zvučnih uređaja, podsetivši da je on ranije objavio da su ti uređaji nabavljeni 2021. godine kada je ministar unutrašnjih poslova bio Aleksandar Vulin.

Dodao je da ne veruje nijednoj reči Višeg javnog tužilaštva Nenada Stefanovića.

„On nije tužilac koji štiti interese građana ove zemlje i Republike Srbije. On štiti interese Srpske napredne stranke i Aleksandra Vučića. Takvom čoveku ne možete verovati ništa. Oni služe da prikrivaju zločine“, poručio je Aleksić.

Istakao je da priča koja se kreira oko slučaja „zvučni top“ služi da se studentski pokret predstavi kao teroristička organizacija koja sprovodi obojenu revoluciju.

„Terorizam ovde sprovodi vlast“, poručio je Aleksić.

Govoreći o saradnji sa drugim opozicionim partijama, predsednik Narodnog pokreta Srbije rekao je da u ovom trenutku „ne treba ideološki cepati dlaku na dva dela, već treba praviti frontove i olakšati građanima izbore“.

„Ja sam srećan i zadovoljan što su stranke koje su bojkotovale izbore 2024. godine, što je bio najveći problem za opoziciju i traje i dan danas, sada odlučile da ne bojkotuju izbore iako su izborni uslovi isti“, rekao je Aleksić.

Dodao je da je NPS spreman za svaku vrstu dogovora koja vodi u, kako je naveo, razvlašćivanje režima i oslobađanje Srbije, te da opozicija mora da bude spremna za izbore kad god oni budu bili raspisani.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.