Jun u Pozorištu na Terazijama, pored toga što je tradicionalno obeležen sloganom „Jun mesec mjuzikla”, ove godine biće u znaku brojnih gostovanja, festivalskih nastupa i predstavljanja mjuzikla pred publikom u Beogradu, Srbiji i regionu.

Posebno mesto u junskom programu zauzima mjuzikl „Cigani lete u nebo”, jedna od najdugovečnijih predstava u zemlji, koja će 4. juna biti izvedena jubilarni 400.put na sceni Pozorišta na Terazijama, a nedugo zatim 20. juna otvariće ovogodišnji BELEF u Sava Centru.  Učešće Pozorišta na Terazijama na jednom od najznačajnijih beogradskih letnjih festivala  nastaviće se i u septembru mesecu sa mjuziklom “Sa druge strane jastuka”.

Prvo u nizu regionalnih gostovanja zakazano je za 10. jun na već dobro poznatoj ljetnoj pozornici u Opatiji, gde će biti izveden mjuzikl „Balkan ekspres”, u režiji Darijana Mihajlovića.

Saradnja Pozorišta na Terazijama i Festivala mjuzikla u Opatiji započela je 2011. godine, gostovanjem čuvenog mjuzikla „Maratonci trče počasni krug”, u režiji Kokana Mladenovića. Tim povodom hrvatski mediji pisali su :  Najzabavniji pogrebnici na Balkanu – obitelj Topalović, stigli u Opatiju na zadovoljstvo više od tisuću i petsto gledatelja, kojima osmjeh nije silazio s usana tijekom puna tri sata predstave”, zabeležio je tada Novi list.

Na istoj sceni Pozorište na Terazijama je tokom prethodnih godina gostovalo i sa predstavama „Producenti”, „Čikago”, „Glavo luda” i „Flashdance”, potvrđujući kontinuitet uspešne saradnje sa opatijskim festivalom i publikom.

Gostovanja se nastavljaju i tokom juna i jula. U sredu, 17. juna, ansambl mjuzikla „Mamma Mia!” revijalno će nastupiti na Teatar fest “Petar Kočić” u Banja Luci, dok je za 5. jul zakazano gostovanje predstave „Cigani lete u nebo” na festivalu Barski ljetopis u Crnoj Gori.

Pre zvaničnog početka naredne pozorišne sezone, 16. septembra, planirano je i izvođenje mjuzikla „Balkan ekspres” na festivalu Mokranjčevi dani u Negotinu.

Ovim gostovanjima i festivalskim nastupima Pozorište na Terazijama nastavlja da predstavlja domaću scenu mjuzikla van svoje matične scene, potvrđujući svoju važnu ulogu u kulturnom životu Beograda, Srbije i regiona.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.