Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Kristijan Šmit podneo je ostavku na tu funkciju posle skoro pet godina provedenih na čelu Kancelarije visokog predstavnika, potvrđeno je za N1 Sarajevo.

Nemački diplomata je o svojoj nameri već informisao Upravni odbor Saveta za sprovođenje mira (PIC) od kojeg je zatražio pokretanje procedure za izbor novog visokog predstavnika.

Šmit će nastaviti da obavlja sve redovne dužnosti punim kapacitetom sve dok proces imenovanja njegovog naslednika ne bude okončan, piše N1 Sarajevo.

Šmitov mandat je drugi najduži u istoriji jednog visokog predstavnika u BiH. On je na tu funkciju izabran 27. maja 2021. godine, ali je zvanično preuzeo 2. augusta iste godine.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.