
Portparol iranske vojske Ebrahim Zolfakari ismejao je američko rukovodstvo u poruci emitovanoj danas na državnoj televiziji, poručivši da je „era vaših obećanja završena“, preneo je CNN.
„Da li je nivo vaših unutrašnjih sukoba dostigao tačku u kojoj pregovarate sami sa sobom?“, upitao je Zolfakari, portparol Centralnog štaba Hatam al-Anbija, koji predstavlja jedinstvenu komandu iranskih oružanih snaga.
Predsednik SAD Donald Tramp sinoć je optimistično ocenio da je sporazum na vidiku i naveo da su potpredsednik Džej Di Vens i državni sekretar Marko Rubio „trenutno u pregovorima“ sa Teheranom.
Međutim, Iran još uvek nije potvrdio ove razgovore, navodeći samo da su poruke prosleđivane putem posrednika.
„Strateška moć kojom ste se nekada hvalili pretvorila se u strateški poraz“, izjavio je Zolfakari, dodajući da se cene energenata i nafte neće vratiti na raniji nivo sve dok američki lideri ne „izbrišu“ ideju o napadu na Iran iz svojih misli.
Cene nafte su ove nedelje blago opale nakon što je Tramp najavio mogućnost pregovora, ali su i dalje znatno više nego što su bile pre početka rata.





