Više od 10 miliona ljudi na Kubi ostalo je juče bez struje nakon što je došlo do potpunog isključenja elektroenergetskog sistema drugi put za nedelju dana i treći put od početka marta.

Ministarstvo energetike saopštilo je na društvenim mrežama da je „došlo do potpunog isključenja nacionalnog elektroenergetskog sistema“, a elektroenergetski sindikat saopštio je da je struja nestala zbog kvara na proizvodnoj jedinici u termoelektrani Nuevitas.

Kuba je delimično za krizu okrivila energetsku blokadu Sjedinjenih Američkih Država.

Američka blokada goriva prekinula je uvoz strane nafte, neophodne za rad elektrana.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.