Iranska revolucionarna garda (IRGC) pozvala je danas Sjedinjene Države da evakuišu osoblje iz industrijskih postrojenja povezanih sa SAD širom regiona, upozoravajući na moguće napade, piše CNN.

U saopštenju koje je prenela poluzvanična iranska agencija Fars News Agency navodi se da bi industrije povezane sa Sjedinjenim Državama mogle postati mete u narednim satima.

IRGC je takođe upozorio civile i radnike koji se nalaze u blizini takvih industrijskih objekata da napuste okolinu kako bi izbegli eventualne žrtve.

U saopštenju se ne navodi koje bi zemlje ili postrojenja mogla biti meta, ali se naglašava da bi napadi mogli biti usmereni na lokacije povezane sa američkim ekonomskim interesima.

Upozorenje dolazi dok rat u Iranu ulazi u treću nedelju, bez jasnih naznaka da bi uskoro mogao da se završi.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.