Stranka slobode i pravde (SSP) saopštila je danas da je „tužilaštvo proradilo, ali za političke protivnike vlasti“, navodeći da će u utorak, 17. marta, tri poslanice izaći pred tužilaštvo u Novom Sadu, osumnjičene da su napale službeno lice u vršenju službene dužnosti tokom blokade tog istog tužilaštva, dok se „odgovorni za smrt ljudi slobodno šetaju zemljom“.

Kako je ta stranka navela, „Danijela Nestorović, Jelena Milošević i Dragana Rakić neće se pozivati na poslanički imunitet – odazvaće se pozivu i ući u postupak kao građanke ove zarobljene zemlje“.

„Zbog pada helikoptera i smrti sedmoro ljudi niko nije odgovarao. Zbog rušenja u Savamali i urušavanja pravne države niko nije odgovarao. Zbog najveće plantaže droge u ovom delu Evrope Jovanjice, niko nije odgovarao. Zbog korišćenja zvučnog topa nad sopstvenim narodom niko nije odgovarao“, navela je SSP.

Takođe kako je ta stranka istakla, „zbog pada nadstrešnice i smrti 16 ljudi niko nije odgovarao, zbog gaženja i prebijanja studentkinja i studenata ne da niko nije odgovarao, već su krivi i pomilovani“.

„Njih tri su, međutim, ‘odgovorne’ jer su tražile pravdu i da neko odgovara za smrt ljudi pod nadstrešnicom i da tužilaštvo konačno počne da radi. I tužilaštvo je, zaista, proradilo. Ali za političke protivnike vlasti. Njima će se suditi, dok oni koji su odgovorni za smrt ljudi slobodno šetaju ovom zemljom“, naglasila je SSP.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.