Izrael je saopštio da sprovodi „istovremene udare na Teheran i Bejrut“, piše CNN.

Kako je navela izraelska avijacija, mete su „vojni ciljevi“ iranskog režima i Hezbolaha koji ima podršku Teherana.

Ranije je izraelska vojska objavila da je gađala iranske lansere raketa i sisteme protivvazdušne odbrane koji su, kako tvrde, korišćeni za napade na avione izraelskog ratnog vazduhoplovstva.

Izraelski borbeni avioni, kako se navodi, nastaviće da gađaju pokušaje naoružavanja raketnih sistema, kao i položaje sa aktivnim vatrenim dejstvima, lansere i balističke rakete.

Nekoliko sati ranije, američka Centralna komanda (CENTCOM) saopštila je na mreži X da su američke snage uništile komandno-kontrolne centre Iranske revolucionarne garde, kapacitete protivvazdušne odbrane, lokacije za lansiranje raketa i dronova, kao i vojne aerodrome.

U međuvremenu, Iran je tokom noći nastavio vazdušne napade na američke saveznike u Persijskom zalivu.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.