
Izrael je saopštio da sprovodi „istovremene udare na Teheran i Bejrut“, piše CNN.
Kako je navela izraelska avijacija, mete su „vojni ciljevi“ iranskog režima i Hezbolaha koji ima podršku Teherana.
Ranije je izraelska vojska objavila da je gađala iranske lansere raketa i sisteme protivvazdušne odbrane koji su, kako tvrde, korišćeni za napade na avione izraelskog ratnog vazduhoplovstva.
Izraelski borbeni avioni, kako se navodi, nastaviće da gađaju pokušaje naoružavanja raketnih sistema, kao i položaje sa aktivnim vatrenim dejstvima, lansere i balističke rakete.
Nekoliko sati ranije, američka Centralna komanda (CENTCOM) saopštila je na mreži X da su američke snage uništile komandno-kontrolne centre Iranske revolucionarne garde, kapacitete protivvazdušne odbrane, lokacije za lansiranje raketa i dronova, kao i vojne aerodrome.
U međuvremenu, Iran je tokom noći nastavio vazdušne napade na američke saveznike u Persijskom zalivu.





