
Glasne eksplozije čule su se u gradovima u Persijskom zalivu — Dubaiju, Dohi i Manami — kao i u Jerusalimu u ponedeljak, dok je Teheran ušao u treći dan napada na Izrael i susedne zemlje Zaliva kao odgovor na američko-izraelske udare, piše Gardijan.
Agencija Frans pres javila je da je nekoliko snažnih detonacija zabeleženo u prestonicama Katara i Bahreina, kao i u najnaseljenijem gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata.
Izrael: Lansirane rakete iz Irana, radimo na presretanju
Izraelsko ratno vazduhoplovstvo je na mreži X saopštilo da su iz Irana lansirane rakete ka Izraelu i da odbrambeni sistemi rade na njihovom presretanju.
U objavi se takođe navodi da je stanovništvu u pogođenim područjima putem mobilnih telefona naloženo da ode u „zaštićene prostore” i tamo ostane do daljeg.
Rojters: Dim se izdiže iz blizine američke ambasade u Kuvajtu
Rojters je preneo izjavu svedoka koji je naveo da se u ponedeljak video dim kako se uzdiže iz okoline američke ambasade u Kuvajtu, piše CNN.
Vatrogasci i vozila hitne pomoći viđeni su u tom području, rekao je svedok za tu novinsku agenciju.
Ambasada SAD u Kuvajtu upozorila je na pretnju od napada
Američka ambasada u Kuvajt Sitiju navodno apeluje na građane da ne dolaze u ambasadu i da se sklone na bezbedno mesto.
Takođe je saopšteno da i dalje postoji pretnja od raketnih i napada dronovima iznad Kuvajta. Upozorenje dolazi nakon što je primećen dim kako se uzdiže iznad američke ambasade, kao i usred izveštaja da je Iran pokrenuo novi talas udara na zemlje Persijskog zaliva i na Izrael.
Ranije su se nad Kuvajt Sitijem oglasile sirene za uzbunu.
Eksplozije su se čule u Jerusalimu, kao i širom zalivskih gradova Dubaija, Dohe i Maname, dok je Teheran ušao u treći dan napada kao odgovor na američke i izraelske udare.






