Akademska mreža Slobodan univerzitet zatražila je danas od rukovodstva Fakulteta tehničkih nauka (FTN) u Novom Sadu da prestane da vrši pritiske na zaposlene koji zahtevaju transparentno i odgovorno upravljanje institucijom.

Takođe, zatražili su i odgovore u vezi sa odlukom proširenog Senata univerziteta koji je odbio prigovor profesorke Filozofskog fakulteta Jelene Kleut za zvanje redovnog profesora, čime joj je istekao ugovor o radu.

„Sa ozbiljnom zabrinutošću pratimo informacije da se na ovom fakultetu vrše pritisci na zaposlene koji legitimno traže objašnjenja, javne odgovore i poštovanje procedura, posebno u vezi sa slučajem koleginice Jelene Kleut“, naveo je Slobodan univerzitet.

Pozvali su dekana FTN Borisa Dumnića i predsednika Saveta Univerziteta u Novom Sadu Nemanju Kašikovića, koji su i članovi proširenog Senata, da odmah prestanu sa pritiscima na zaposlene.

Dodali su da za samovoljne postupke pojedinaca nema mesta na univerzitetu, koji treba da služi kolektivnom interesu i zaštiti akademskog integriteta.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.