Predsednik vlade Srbije, Đuro Macut, povodom prekida protesta udruženja međunarodnih transportnih firmi, rekao je da su profesionalni vozači u EU prepoznati kao posebna kategorija i da je to pobeda razuma, dijaloga i rada ljudi koji svakodnevno povezuju Evropu.

Macut je, kako je navedeno u saopštenju vlade, rekao da je dogovor postignut zahvaljujući naporima ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukure, ministarstva za evropske integracije i resornih ministara Aleksandre Sofronijević i Nemanje Starovića, Privredne komore Srbije, ali i uprava saobraćajne i granične policije i uprave carina.

Istakao je da je to „važan iskorak za srpske vozače i prevoznike koji godinama nose teret evropske privrede i da će razgovori biti nastavljeni dok se ne postigne konačno rešenje“.

Prema njegovim rečima, Srbija je istrajno i argumentovano ukazivala na neodrživost pravila 90/180.

Iz kabineta premijera Macuta pozdravili su odluku prevoznika koji su poručili da je Evropska komisija prvi put jasno i nedvosmisleno objavila da su profesionalni vozači posebna kategorija radnika koja zahteva duži boravak na teritoriji EU od 90 dana u 180 dana.

Prevoznici od danas u 15 sati nastavljaju da obavljaju transportne zadatke, posle petodnevne blokade graničnih prelaza.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.