Slobodan univerziteta Novi Sad i studenti u blokadi Filozofskog fakulteta najavili su protest u četvrtak, 29. januara ispred zgrade Rektorata Univerziteta u Novom Sadu.

Protest pod nazivom „Kako ste glasali?“ počeće u 10.30 časova.

Kako navode, dolaze da članove Senata podsete da zastupaju institucije, a ne partiju.

„Svojim odlukama i ćutanjem rušite univerzitet i njegovu autonomiju, stvarate pravnu nesigurnost za stotine koleginica i kolega i nepoštovanjem pravila legitimišete njihovo kršenje“, ukazali su.

Istovremeno, kako su naveli, „prećutno odobravaju policijsko prisustvo na kampusu“.

Kako su dodali, članovi Senata se pozivaju na poštovanje pravila, a sami su glasali protiv volje svih fakulteta i instituta UNS i nisu smenili rektora Dejana Madića.

„Lično ste odgovorni za urušavanje univerziteta“, poručuju.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.