Novosadski studenti i zborovi građana odali su danas poštu žrtvama koje su poginule 1. novembra 2024. godine kada je na njih pala betonska nadstrešnica na Železničkoj stanici u tom gradu.

„Novi Sad pamti. Ali Novi Sad ne ćuti, i nikada neće – dok odgovorni za njihovu smrt ne budu privedeni pravdi“, poručili su studenti i predstavnici zborova.

Građani su tokom šesnaestominutne tišine u rukama držali papire sa imenima poginulih.

„16 žrtava, 14 meseci, nula odgovornih“, pisalo je na jednom od transparenata.

Raskrsnica kod Železničke stanice bila je blokirana tokom odavanja pošte.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.