
Kragujevački studenti pešaci stigli su večeras iz Novog Sada u svoj grad, gde ih je dočekao veliki broj građana, ali bez vatrometa i pesama, jer studenti smatraju da nije vreme za slavlje, zbog svega što se dešava ispred Skupštine u Beogradu, gde Dijana Hrka štrajkuje glađu, a iz Ćacilenda se ori muzika, patriotske pesme, piše N1.
Studenti su pešačili iz Kragujevca do Novog Sada, gde je juče održan veliki komemorativni skup, povodom godišnjice od pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, kada je poginulo 16 ljudi, među kojima i Stefan, sin Dijane Hrke. Oni su se u rodni grad vratili, posle više peripetija, autobusom prevoznika Jaćimovića, koji je i uhapšen.
Student Mihajlo kazao je za N1 da je u Novom Sadu bilo dostojanstveno i zahvalio je građanima što su ih dočekali u velikom broju.
„Međutim, smatramo da nema povoda za slavljem zbog dešavanja u Beogradu. Smatramo da treba da pružimo podršku Dijani Hrki, kao i zbog svega što se dešava u Beogradu“, poručio je on.
Majka dvoje šetača, jednog brucoša i devojčice koja ide u osnovnu školu, rekla je za N1 da su joj osećanja pomešana, i da će joj biti potrebne godine da obradi poslednja dva-tri dana.
„Mom sinu je ovo bila četvrta ili peta šetnja, jako sam ponosna, ali ne mogu reći i srećna. Sve ovo što danas gledamo, što se dešava u Beogradu je ono protiv čega se borimo, protiv čega studenti šetaju. Ovo poniženje – nabijanje prstiju u oči ovom narodu je nešto neizdrživo“, zaključila je.




