Uvođenje digitalnih servisa u rad državnih organa u Srbiji utiče ne samo na građane već i na privredu. Privredni subjekti su u obavezi da prate tempo digitalizacije i prilagode svoje poslovanje novim zahtevima – ali to ne mora biti opterećenje. Naprotiv, digitalizaciju treba shvatiti kao šansu za unapređivanje efikasnosti i ostvarivanje konkretnih ušteda.
Najbolji primeri su elektronska faktura (eFaktura), uskoro obavezna elektronska otpremnica (eOtpremnica) i mogućnost digitalnog potpisivanja dokumenata u klaudu. Ovi servisi omogućavaju potpunu automatizaciju procesa prodaje, nabavke, isporuke i prijema dobara, čime se znatno smanjuje potreba za manuelnim unosom podataka i eliminišu nepotrebna kašnjenja i greške.
Kompanija OSA Računarski inženjering među prvima je prepoznala potencijal ovih promena. Razvijen je napredni sistem UniDocs za obradu ulaznih i izlaznih računa, koji je potpuno integrisan sa sistemom eFaktura (SEF). Kombinovanjem funkcionalnosti za upravljanje dokumentima i poslovnim procesima, sa servisima za digitalno potpisivanje u klaudu, UniDocs obezbeđuje potpuno digitalno okruženje za razmenu i obradu poslovnih dokumenata.
Trenutno je u razvoju i integracija sa eOtpremnicom, čime će se dodatno zaokružiti digitalna transformacija upravljanja robnim i novčanim transakcijama.
Značajan doprinos ovom razvoju dali su i mladi stručnjaci iz OSA, koji su kroz učešće u prestižnom AmChamps programu – namenjenom mentorima i studentima – dobili priliku da razmene ideje i iskustva sa kolegama iz drugih kompanija. Ove razmene su doprinele unapređivanju kvaliteta softverskih rešenja. Igor Damjanović, ispred OSA Računarskog inženjeringa, učestvovao je kao mentor u ovogodišnjem ciklusu programa, potvrđujući posvećenost kompanije razvoju znanja i liderstva kod mladih.
Budite uvek bolja verzija sebe!






