Košarkaši Dalas Maveriksa ostvarili su osmu pobedu od početka sezone, nošeni igrom svog najboljeg igrača i jednog od najboljih košarkaša u novoj sezoni, Luke Dončića.

Dalas je ubedljivo počeo utakmicu i na pet minuta do kraja prve četvrtine imali su već 16 poena prednosti (22:6). Sparsi su pokušavali da smanje razliku, na prihvatljiv, jednocifren nivo, ali su se Maveriksi držali tri četvrtine.

A onda zamalo prokockali sve što su uradili.

Čitava četvrta četvrtina pripala je San Antoniju, a u nekim trenucima izgledalo je da se tim Grega Popovića potpuno vraća u igru i da će napraviti sjajan prekokret.

Rezultat 110:107 nije se menjao gotovo dva minuta, a za to vreme bilo je prilika na obe strane da se reši meč.

Na četrdesetak sekundi do kraja, San Antonio se spustio na dva poena razlike, a onda je Luka Dončić pogodio trojku i rešio pitanje pobednika.

Slovenački košarkaš odigrao je partiju karijere. Ubacio je 42 poena, uz 11 skokova i 12 asistencija. Za to mu je trebalo 27 šuteva, ali ne mari, imao je više od 50 odsto uspešnosti i zaslužio titulu igrača utakmice.

Zapravo, Dončićeve igre ozbiljna su kandidature i za mnogo veće nagrade od igrača jedne utakmice.

Bivši igrač Real Madrida je šesti strelac lige, a među 10 najboljih strelaca u top 3 je skakača i najbolji asistent.

U odnosu na prošlu sezonu, postiže 7 poena više, hvata 3 skoka više i deli 3 asistencije više. I samo se čeka da stane, ali bi to moglo da se pretvori u čekanje Godoa.