Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su sinoć u gostima ekipu Filadelfije Seventisiksersa rezulatom115:103 i tako upisali četvrtu pobedu u novoj sezoni NBA lige.

Srpski centar Nikola Jokić je na terenu proveo 29 minuta i nedostajao mu je jedan skok za tripl-dabl učinak. On je meč završio sa 15 poena, 12 asistencija i devet skokova, i jednim udarcem od Dvajta Haurda, koji – čini se – kao da ima nešto protiv našeg asa, uključujuči istoriju podmuklih udaraca prgavog Haurda.

Provokacija centra Siksersa je usledila tokom druge četvrtine, kada je posle jednog skoka u napadu udario Jokića rukom po licu. Iako je delovalo slučajno, Hauard je Jokića udario pošto je Pol Milsap odavno odneo loptu posle skoka pod košem.

Sudije su naknadno pregledale snimak, ali su utvrdile da nije bilo namere Hauarda da udari srpskog centra.

Podsetimo, Hauard je i prošle sezone (babl u Orlandu) , dok je nastupao za Los Anđeles Lejkerse i u finalu Zapadne konferencije napadao, štipao i provocirao srpskog centra.

Tada je osim skakutanja, usiljenog osmeha i bacanja lopte posle svake sudijske odluke, Hauard štipao, udarao i direktno provocirao Jokića.

Tokom jednog napada u trećoj utakmici finala Zapada, Hodao je uporedo sa njim, nešto govorio, pokušao da mu se unese u lice, ali tad nije bilo povratne reakcije.

“Džokeru, Betmen dolazi po tebe”, napisao je tada novinar Den Vojk citirajući Hauarda.