Odlazak dobrog duha i glasa radio emisije „Vreme sporta i razonode“ Milan Anđić iz etra u večnost, probudio je sećanja na trenutke kada je sve nekako bilo romantičnije (ili je to samo teorija onih koji su počeli ili uveliko stare). Tako su i vikendi bili posvećeni simultanom praćenju fudbala sa različitih krajeva zemlje. Nedeljnik ovog nedeljnog popodneva nije imao svog izveštača iz Barselone, ni jednog novinara u Mančesteru koji bi se s vremena na vreme javio da nadglasa gužvu, ali je i ovako bilo vrlo zabavno.

Fudbal je, po Šenkliju, mnogo važniji od „života i smrti“, a derbiji su njegove najveće svečanosti. Utakmice za čast i slavu. I materijal za zafrkavanje sve do sledeće velike utakmice.

Juventus i PSŽ „pobegli sa giljotine“

Posle VAR vratolomija u prvom poluvremenu, u Marselju je drugo poluvreme bilo u potpunosti domaćinsko. Ander Erera je isključen i Olimpik je imao priliku da se igračem više dokusuri velikog rivala.

Imali su 10 šuteva, a PSŽ 1, imali su, što kaže narod, „više od igre“, ali više od remija bez golova nisu dobili.

Interu je u tom smislu gore. Oni su imali do 89. goluba u ruci, ne na grani kao Marselj, ali su ispustili i goluba i pobedu i živce.

Juventusu je suđen penal, Simone Inzagi je isključen jer je pobesneo, a Dibala je doneo bod Juventusu.

Klubovi koji su godinama dominirali italijanskim i francuskim fudbalom, pobegli su sa „giljotine“ svojim velikim rivalima.

Na poluvremenu Juventus u zaostatku, u Francuskoj „vatreno“

VAR noć u Marselju i Milanu

Fudbaleri Intera poveli su u 18. minutu golom Edina Džeka koji je, po svom dobrom običaju, bio u pravo vreme na pravom mestu.

Gol je, međutim, proveravan u VAR sobi, ali je na kraju priznat.

VAR je radio u Parizu. U 14. minutu poništen je gol Pari Sen Žermena, da bi sedam minuta kasnije Arkadijuš Milik isporučio kaznu za tim Maurisija Poćetina. A onda je VAR poništio i taj pogodak.

Počeli derbiji u Italiji i Francuskoj

U 20.45 su počele dve najvažnije utakmice u Seriji A i Ligi 1.

Inter je dočekao Juventus, a Olimpik iz Marselja tim Pari Sen Žermena.

Ni jedna od te dve utakmice neće već sada direktno uticati na konačni plasman na tabeli, rana faza je sezone, a razlika u kvalitetu i stanju u timovima je značajna. Međutim, nema važnijih utakmica za navijače jednog i drugog kluba.

Čista fudbalska mržnja.

Kraj. Petarda na Old Trafordu

Utakmica je završena.

„Kolekva fudbala“ je doživela da navijači posle sat vremena u velikom broju napuste stadion.

Ipak, na samom kraju, oni koji su ostali na Old Trafordu, pružili su podršku timu. Ole Gunar Solskjer će malo teže dobiti podršku od bilo koga.

Crveni karton za Pogbu

Na svu muku Junajteda, Pol Pogba je isključen.

U prvom trenutku njegov start nije izgledao toliko opasno, Entoni Tejlor mu je pokazao žuti karton, ali je posle VAR provere pokazao crveni karton.

Keita je iznet sa terena.

Salahov het-trik, Ronaldu poništen gol

Mohamed Salah je postigao svoj treći, a Liverpulov peti pogodak na meču, posle fantastičnog pasa Džordana Hendersona.

Samo je bocnuo loptu preko De Hee.

Ronaldo je zatim postigao gol za Junajted, ali je poništen zbog malog ofsajda.

Naporan dan (za nas) i Solskjera

Samo što apdejtujemo tekst, Liverpul opet da gol.

Trenutno je 4:0.

Opet Salah.

Real zaključao El Klasiko u zaustavnom vremenu: Kamp Nou je osvojena tvrđava

Fudbaleri Real Madrida savladali su Barselonu rezultatom 2:1.

Kraljevski klub je na Kamp Nou došao u boljoj formi i to je naplatio. Iako je Barselona u većem delu, prilično dosadne utakmice, bila opasnija.

U prvom poluvremenu su Katalonci imali prvu pravu priliku, ali ih je Alaba kaznio.

Drugo poluvreme nije donelo mnogo više uzbuđenja, sve do zaustavnog vremena.

Prvo je Real duplirao prednost golom Lukasa Vaskeza u 94. minutu, a onda je Aguero počasnim golom u 97. postavio konačan rezultat.

37. minut, ipak „kaš“

Odbrana Mančester Junajteda danas izgleda tužno, pa navijači na Teatru snova prisustvuju košmaru uživo.

Oduzeli su igrači Liverpula loptu na ivici šesnaesterca, lopta je opet otišla desno, opet je pas po zemlji došao u srce kaznenog prostora, a tamo je ovoga puta na pravom mestu bio Salah.

3:0

32. minut, De Hea sprečio „kaš“

Mohamed Salah je imao šansu 1 na 1 sa golmanom Junajteda, ali je bio previše iskosa, gotovo u mrtvom uglu pa je De Hea sprečio da već u 32. minutu bude 0:3.

13. minut, Redsi duplirali prednost

Žota je duplirao prednost.

Trent Aleksander Arnold je dobio loptu na desnom boku, uputio oštar pas po zemlji u srce peterca i Žota je samo prosledio u mrežu.

VAR je proveravao odluku, ali nije bilo ništa sporno.

Liverpul već vodi…

Redsi su oduzeli loptu na sredini terena, Salah nije bio u ofsajdu, povukao je kontru, dao pas Keiti na vreme i već u šestom minutu – 1:0 za Liverpul.

Počela utakmica na „Old Trafordu“, bez Manea i Pogbe

Počeo je najveći engleski derbi.

Taktičko nadmudrivanje?

Barselona bila opasnija, Real vodi 1:0

Tim iz Katalonije je bio opasniji, što u ovakvoj utakmici znači da su imali jednu pravu priliku.

Dest je u 25. minutu iz srca šesnaesterca pogodio oblak iznad stadiona Kamp Nou.

Usledila je popularna „fudbalska kazna“.

David Alaba je šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio desnu stativu Barseloninog gola.

Počeo je El Klasiko

Najveći španski derbi počeo je opreznim pristupom oba tima.

Za prvih 15 minuta jedan šut i to van okvira gola.

Duplo golo.

Barselona: Ter Štegen, Mingesa, Pike, Garsija, Alba, Dest, Buskets, Gavi, De Jong, Fati, Depaj

Real Madrid: Кurtoa, Vaskez, Militao, Alaba, Mendi, Кazemiro, Кros, Modrić, Vinisijus, Benzema, Rodrigo

Derbi program će otvoriti Barselona i Real u El Klasiku, koji počinje u 16:15. Nešto kasnije, od 17:30 na teren izlaze dva najveća engleska kluba i to na Old Trafordu. U najlepšem fudbalskom terminu, od 20:45 počinje derbi Italije, duel Intera i Juventusa, a u isto vreme Olimpik u Marselju dočekuje skupoceni Pari Sen Žermen.