(VIDEO) Koš za pobedu i 20. "tripl-dabl" u karijeri: Još jedna Jokićeva igra na MVP nivou

Jokić je rešio utakmicu na 2,4 skunde do kraja
Datum: 09/01/2019

Foto Tanjug/AP

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su sinoć u gostima Majami na Floridi 103:99, a Nikola Jokić je prikazao još jednu vrhunsku partiju.

Osim što je postigao 20. u karijeri, a četvrti tripl-dabl učinak ove godine, Jokić je pobedu svom timu doneo pogotkom na 2,4 sekunde do kraja.

Jokić je pri rezultatu 99:99 ušao pod koš, dobio od Mareja loptu i iz teške situacije pogodio. Do kraja je samo sa penala Marej potvrdio pobedu, posle neuspele akcije Majamija.

Jokić je završio utakmicu sa 29 poena (11/21 šut iz igre, od toga1/2 za tri uz 6/6 slobodna bacanja). Imao je i 11 skokova, 10 asistencija i jednu ukradenu loptu za 39 minuta na parketu.

Denver je pobedio protiv kvalitetne ekipe u utakmici koja je imala dosta "plej-of" elemenata. Najbolji igrači su imali veću minutažu nego inače, trener majk Meloun nije koristio mnogo klupu (koju inače zbog povreda retko imao na raspolaganju u punom kapacitetu) uz uzbudljiv i napet kraj u kom navijače Denvera može da raduje način na koji sur reagovavli ekipa i njen lider Nikola Jokić.

Jokić je prethodno, kad je Majami imao prednost 93:87 na nešto više od 5 minuta do kraja, vezao šest poena u seriji Nagetsa od 12:2.

Džamal marej je postigao 18 poena i 6 asistencija, rezervista Trej Lajls  15, dok je Krejg imao 11 poena, 16 skokova i 4 asistencije.

Dion Vejters je sa 15 poena bio najefikasniji u Majamiju.

Denver je lider Zapadne konferencije sa učinkom 27-12, dok je Majami sedmi na Istoku sa skorom 19-10.