Da li želite da preuzmete Nedeljnik android aplikaciju?

DA | NE

Sport

Srbi u NBA: Kokoškov "ispustio" Boston u produžetku, Teo 4 minuta, Bobi 4 poena...

Loš dan za srpske predstavnike u NBA ligi - Kokoškov i Sansi bili na ivici iznenađenja, Bobi i Teo malo igrali
Datum: 09/11/2018

Tanjug/AP

Los Anđeles Klipersi poraženi su sinoć od Portland Trejl Blejzersa 116:105. Srpski košarkaši Boban Marjanović i Miloš Teodosić nisu imali puno prilike da pokažu šta znaju.

Marjanović je ponovo počeo utakmicu kao starter, ali na parketu je proveo 12 minuta. Za to vreme postigao je četiri poena (šut iz igre 2/5) uz četiri skoka.

Miloš Teodosić je imao još marginalniju ulogu, pošto je igrao samo četiri minuta, što je bilo dovoljno za jedan promašaj za tri poena i jedan skok.

Portland je vodio većim edlom susreta, a Klipersi su u par navrata u drugoj i trećoj četvrtini uspevali da sustignu protivnika, ali Blejzersi su u poslednjoj četvrtini ponovo napravili razliku koja je bila dovoljna za pobedu.

Demijen Lilard i Si Džej Mekolum su predvodili ekipu Portlanda sa 25 odnosno 23 poena. Danilo Galinari i Lu Vilijams su ubacili po 20 poena za Los Anđeles Kliperse.

Finiks Sansi našeg trenera Igora Kokoškova izgubili si od favotizovane ekipe Boston Seltiksa posle produžetka 116:109.

Finiks je na početku otvorio meč prednošću 32:13, a na poluvremenu su Sansi imali 20 razlike.

Boston je tek u četvrtoj četvrtini sišao na jednocifrenu razliku, a serijom poena u poslednjem minutu je izvojevao produžetak.

Kajri Irvin gje meč završio sa 39 poena. Devin Buker je u Finiksu imao 38, a Ti Džej Voren 29 poena.

Od ostalih utakmica najupečatljivija je ubedljiva pobeda Milvoki Baksa protiv šampiona Golden Stejt Voriorsa rezultatom 134:111.