Košarkašice Srbije pobedile su na startu olimpijskog turnira selekciju Kanadu rezultatom 72:68.

Posle odličnog prvog poluvremena i konstantne prednosti koja je na poluvremenu iznosila 8 poena – 36-28 – usledio je pad u trećoj deonici.

U nastavku su Srpkinje dekoncentrisanom igrom i velikim brojem izgubljenih lopti, dopustile Kanađankama seriju 10:0 i izjednačenje – 38 -38. Kanađanke su u pojedinim momentima imale i prednost.

U poslednjem kvartalu Srbija je zaigrala dosta bolje na krilima petorke sa dva plejmejkera – dobro su igrale Ivon Anderson i Ana Dabović, kontrola lopte bila je bolja, a proradio je šut za tri poena.

Međutim, Kanada se nije predavala, a u poslednja dva minuta imala je zaostatak od četiri poena – 67:63. Tada je dosuđena diskutabilna nesportska lična greška za Srbiju, a Kanada je imala dva slobodna bacanja i posed lopte. Ipak, Bridžet Karlton je promašila oba penala.