Najbolji teniser sveta (ne gledajte uzalud ATP listu) Novak Đoković uspeo je da dođe do svoje 21. grend slem titule pobedivši u finalu Vimbldona Nika Kirjosa rezultatom 3:1 u setovima.

Đoković je izgubio prvi set, ali se do kraja meča pitao za apsolutno sve što se dešavalo na terenu i postepeno uvodio Kirjosa u nervozu, po kojoj je Austraijanac prepoznatljiv i koje nije bilo tokom ovogodišnjeg Vimbldona, što ga je i dovelo do finala.

Kako je vreme prolazilo Kirjos je sve češće nervozno gestikulirao, a Đoković imao kontinuitet.

Tako je došao do svog sedmog trofeja na Vimbldonu i nastavio trku za titulu GOAT pre svih sa Rafaelom Nadalom.

Kako su se složili komentatori i u Srbiji i u drugim zemljama: „Đoković je suvereni vladar Vimbldona“.

A „bromance“, kako je Kirjos nazvao potpuni reset odnosa sa Đokovićem, posle godina netrpeljivosti, će ipak morati da se popravljaju van terena.

Kirjos plaća račun kada zajedno izađu u noćni klub.

Uzalud vrhunska forma u Londonu, Novakova klasa je nivo iznad.

Tok meča:

Nik Kirjos je u prvi set ušao koncentrisan i uspevao je da vlada svojim potezima na terenu tačno onako kako je želeo – servirao je jako dobro, udarao forhend vrlo oštro i napadao Đokovića u dobrom ritmu.

Đoković nije odigrao loš set, ali je Kirjosova igra bila intenzivnija i uspeo je da napravi brejk.

Tako je prvi set završen rezultatom 6:4 za Kirjosa.

Na početku drugog seta Đoković je preuzeo inicijativu, vršio pritisak na Kirjosa i rano napravio brejk. Teniseri su čuvali svoje servise sve do poslednjeg gema u drugom setu, kada je Kirjos imao tri brejk prilike.

Nije iskoristio nijednu, Đoković je osvojio set odbranivši tri brejk lopte, a u Kirjosa se uvukla nervoza.

Vikao je na svoju ložu i kako je meč odmicao od tog trenutka bio je sve manje koncentrisan i sve lošiji u dugim razmenama, što ga je krasilo u prvom setu.

Tako je Đoković u trećem setu uspeo prilično rutinski da dobije sve svoje servis gemove i jednim brejkom stekne rezultatsku prednost.

U četvrtom setu se došlo do taj-brejka, koji je počeo Đokovićevim mini-brejkom, zatim neiznuđenom neočekivanom greškom, ali je srpski teniser uspeo da uđu u ritam, a Kirjos iz nervoze napravio nekoliko nelogičnih grešaka.

Tako je rešeno finale ovogodišnjeg Vimbldona.