Da li želite da preuzmete Nedeljnik android aplikaciju?

DA | NE

Sport

Okej, ovo nije slučajno: Jokićeva frljoka u poslednjoj sekundi rastužila Luku Dončića (VIDEO)

Izgledalo je da Jokić ne zna šta će sa loptom, naročito kada se košu okrenuo bočno, ali je onda usledio šut bez balansa, jednom rukom – pogodak kao kap
Datum: 15/03/2019

Krenuo je u prodor Luka Dončić, pred njim su se pojavila dva košarkaša Nagetsa, ali je košarkaš Dalasa preko njih uspeo da zakuca uz faul. Na 5,8 sekundi do kraja Meveriksi su imali poen prednosti i dodatno slobodno bacanje Dončića. On ga nije iskoristio, a onda je u poslednjem napadu Denvera loptu dobio „stariji brat“.

Izgledalo je da Jokić ne zna šta će sa njom, naročito kada se košu okrenuo bočno, ali je onda usledio šut bez balansa, jednom rukom – pogodak kao kap. Pepsi centar je eksplodirao a Luka Dončić u autu tužno spustio glavu.

Tako je završen vrlo uzbudljiv meč Denver Nagetsa i Dalas Meveriksa, rezultatom 100:99 za domaćina i drugu ekipu Zapada.

Čitavo prvo poluvreme ekipe su bile ujednačene, a Dalas je na veliku pauzu otišao sa  šest poena prednosti. Tokom treće četvrtine prednost je postepeno rasla pa je tako Denver u poslednju deonicu ušao sa dvocifrenim zaostatkom.

Nagetsi su do prvog vođstva u tom delu igre došli na minut do kraja, onda je usledilo Dončićevo zakucavanja, a zatim i Jokićev koš za pobedu.

Srpski košarkaš je na terenu proveo 29 minuta i za to vreme ubacio 11 poena, uhvatio 14 skokova i podelio osam asistencija. Najbolji u timu Denvera bio je Milsap sa 33 poena, a Denver post kao veoma važnog igrača u novoj pobedi ističe Montea Morisa.

Sa druge strane, najbolju partiju pružio je Luka Dončić kome je nedostajala jedna asistencija da dođe do tripl-dabl učinka. On je ubacio 24 poena, uhvatio 11 skokova i podelio devet asistencija.

Denver sada ima jednu pobedu manje od Golden Stejta i diše za vratom prvoj ekipi  Zapada koja u narednih nekoliko kola ima teži raspored.

Sinoć su na teren izašli i Sakramento Kingsi.

Oni su poraženi na gostovanju Boston Seltiksima rezultatom 126:120 i sve su dalje i teorijski od plasmana u plej-of.

Nemanja Bjelica je utakmicu počeo kao starter, odigrao je nešto više od 26 minuta i upisao devet poena i šest skokova. Bogdanović je odigrao samo 17 minuta i za to vreme je ubacio devet poena.

Utakmicu u Masačusetsu je obeležio Kajri Irving koji je došao do svog drugog tripl-dabla u karijeri – 31 poena, 10 skokova i 12 asistencija.